Rusza II edycja konkursu Pracodawca Jutra

 
 
 

Przedsiębiorcy, którzy realizują działania na rzecz młodych osób wchodzących na rynek pracy, mogą powalczyć o tytuł Pracodawcy Jutra.

Wystartowała II edycja konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Firmy mogą zgłaszać się do PARP do 5 marca 2014 r.

Konkurs Pracodawca Jutra służy upowszechnianiu dobrych praktyk firm w zakresie edukacji praktycznej młodego pokolenia oraz współpracy biznesu z edukacją. – Naszą intencją jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie pracodawców, którzy dbają o właściwe przygotowanie przyszłych pracowników, kształcących się dopiero w szkołach zawodowych, technicznych czy na wyższych uczelniach – komentuje Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP.

Konkurs organizowany jest z myślą o tych pracodawcach, którzy realizują długofalowe, dopasowane do swoich potrzeb przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym skierowane od uczniów, studentów i absolwentów. Laureaci ubiegłorocznej edycji Pracodawcy Jutra to:  AMG.net, Fakro, Leroy Merlin Polska, LPP, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG TERMIKA , Schenker, Skanska, Techland, UPC Polska. Oprócz 10 nagród w konkursie przyznano dwa wyróżnienia: dla firmy Danone oraz Philips Lightning Poland. – Laureaci wykazali, że realizowane przez nich dobre praktyki przyjmują coraz bardziej atrakcyjną formę, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi – komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.

Konkurs jest częścią projektu systemowego Biznes dla edukacji realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Zgłoszenia do II edycji konkursu będą przyjmowane do 5 marca 2014 r. Laureatów poznamy wiosną tego roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl w zakładce konkurs.

[subscribe2]