Znamy finalistów 16. edycji GMC Poland!

 
 
 

Po wyjątkowo zaciętej rywalizacji w II etapie XVI edycji Global Management Challenge Poland do finału awansowało 8 spośród 42 drużyn.

GMC to największa na świecie zaawansowana komputerowa symulacja biznesowa wykorzystująca koncepcje i zalety grywalizacji w rozwoju umiejętności oraz wiedzy uczestników.

Zadaniem drużyn (3-5 osób) jest zarządzanie wirtualną firmą i konkurowanie z innymi zespołami (spółkami). Uczestnikami są młode talenty (studenci), oraz młodzi profesjonaliści, pracownicy firm, menedżerowie, jak również kadra zarządzająca. (więcej informacji na www.gmcpoland.pl)

W 16. edycji to menedżerowie zdominowali II etap konkursu. Do ścisłego finału tegorocznej edycji dostało się osiem najlepszych drużyn, wśród nich aż 5 zespołów złożonych z pracowników firm: KGHM, PGE oraz PGE Systemy, a także 3 zespoły studenckie, które startowały pod patronatem KGHM, GPW oraz Rzeczpospolitej.

Warto również podkreślić iż konkurs w Polsce objęty jest patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a partnerem strategicznym w tym roku jest firma KGHM.

Najlepsza ósemka zmierzy się w finale GMC Poland 2015, który w formie jednodniowej rozgrywki odbędzie się na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie już 9 marca. Wyniki poznamy dzień później na uroczystości rozdania nagród, która odbędzie się również na GPW w Warszawie.

Zwycięzcy tegorocznej edycji otrzymają indeks na studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i już w kwietniu będą reprezentować Polskę na finale światowym w Pradze. Finaliści otrzymają również książki wydawnictwa MT Biznes.

W tym roku ogłoszenie wyników 10 marca zostanie poprzedzone debatą organizowaną wspólnie z Legg Mason pod tytułem: „Motywacje Menedżerów vs Motywacje Młodych”. Debatę poprowadzi Marcin Piasecki dziennikarz Rzeczpospolitej, a wśród panelistów znajdą się: Marta Cydejko (Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Kapitałem Ludzkim, KGHM), Karina Trafna (Dyrektor Sprzedaży, Legg Mason), Artur Miernik (Dyrektor Pionu Rozwoju Zasobów Ludzkich, Pelion), Agnieszka Krawczyk (Dyrektor Personalny, Robert Bosch), Beata Stola (Dyrektor HR, Członek Zarządu, UPC Polska), Piotr Wielgomas (Prezes, BIGRAM), Krzysztof Gugała (Ekspert i Prezes Zarządu, Idea!Human Capital).

Organizator w Polsce: BIGRAM
Partner strategiczny: KGHM
Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Personel i Zarządzanie, My Company Polska,
Współpraca: MarkaPracodawcy.pl, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, HRbiznes, Startup INSIDER, Eurostudent, dlaStudenta.pl, KarierawFinansach.pl, SGH TV, TVPW, Stowarzyszenie Studentów BEST, GetResponse.