Zawody pracowników Banku w sportach zimowych

 
 
 

Bankowi entuzjaści nart i snowboardu w tym roku spotkali się w Zakopanem.

Miłośnicy białego szaleństwa już po raz osiemnasty walczyli o Puchar PKO Banku Polskiego w sportach zimowych. Bankowi entuzjaści nart i snowboardu w tym roku spotkali się w Zakopanem.

Zainteresowanie tegorocznymi zawodami – organizowanymi w ramach Programu „PKO po godzinach” – było wyjątkowo duże.  W sumie wystartowało ponad 170 osób. W Zakopanem na stoku Polany Szymoszkowej stawiło się 11 drużyn regionalnych, jedna reprezentantów Centrali i jedna zawodników spółek Grupy Kapitałowej Banku.

Tradycyjnie uczestnicy rywalizowali w dyscyplinach: slalom gigant narciarski kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach wiekowych i slalom snowboardowy kobiet i mężczyzn.

Z 13 uczestniczących drużyn najlepszy okazał się zespół Centrali. Miejsca na podium zajęły też ex aequo reprezentacja regionów krakowskiego i warszawskiego.

Zdaniem uczestników stok przygotowany był rewelacyjnie, a słoneczna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji i integracji pracowników z całego kraju. Mieli okazję nie tylko przeżywać emocje na stoku podczas zawodów i cieszyć się ze zdobytych medali. Organizatorzy tradycyjnie pomyśleli o dodatkowych atrakcjach, m.in. kuligu i zabawie przy ognisku, przy muzyce góralskiej na żywo.

Małgorzata Majerczyk, Oddział 1 w Oławie

Program imprezy został dopięty „na ostatni guzik”. Zawody i czas poza nimi – świetnie zorganizowane, a lokalizacja super. Dodatkowym atutem była piękna i słoneczna pogoda. Przyjazna atmosfera sprzyjała zawieraniu nowych znajomości. Na stoku wszyscy wzajemnie trzymaliśmy za siebie kciuki. W ostatecznej klasyfikacji kobiet juniorek młodszych w slalomie gigancie na nartach zajęłam 10 miejsce.

Po zawodach mogliśmy korzystać z basenu, sauny, przejechaliśmy bryczkami po górskich ścieżkach, uczestniczyliśmy w ognisku i w uroczystej kolacji oraz dyskotece. Wszystko to sprawiło, że impreza była niezwykle udana. Czekam z niecierpliwością na kolejną.

Andrzej Czarnecki, Departament Rozliczeń (kapitan zwycięskiej drużyny)

Najbardziej w pamięci utkwił mi moment, kiedy dowiedziałem się, że moja drużyna zdobyła I miejsce w XVIII Zawodach o Puchar PKO Banku Polskiego. Walka była wyrównana, więc do ostatniej chwili nie miałem pewności, że tak się stanie. Sam zająłem II miejsce w zjeździe na nartach w kategorii junior młodszy.

Dobra atmosfera podczas zawodów sprawiła, że towarzyszyła im zdrowa, sportowa rywalizacja. Sprzyjało to integracji, kiedy po zmaganiach na stoku przychodził czas na wymianę doświadczeń, wspólne świętowanie i plany zdobycia lepszego miejsca w kolejnych edycjach zawodów.

Maciej Kruszewski, PKO Bank Hipoteczny

Był to mój pierwszy występ w Zimowych Zawodach o Puchar PKO Banku Polskiego, w których reprezentowałem spółkę PKO Bank Hipoteczny. Mimo wiosennej aury – 14 stopni Celsjusza – i trudnych warunków narciarskich na Szymoszkowej udało mi się  zająć piąte miejsce w klasyfikacji mężczyzn junior młodszy (na 29 zawodników). W klasyfikacji grupowej moja drużyna, która składała się z dziewięciu przedstawicieli spółek kapitałowych Grupy PKO Banku Polskiego (m.in. z PKO Finat, PKO Leasing, PKO Ubezpieczenia), zajęła wysokie – 4 miejsce. Organizatorzy zawodów zapewnili także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. kulig w Dolinie Chochołowskiej. Gorąco polecam i zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych zawodach! To świetna okazja, aby poznać nowe osoby pracujące w Banku.

Daria Smycz, Biuro Operacji w Katowicach

Kocham sporty zimowe. W tegorocznych zawodach startowa „ósemka” okazała się dla mnie szczęśliwa.

Zawody odbyły się w przepięknej scenerii polskich Tatr. Zjazdy podnosiły poziom adrenaliny zarówno tym, którzy startowali pierwszy raz jak i stałym bywalcom zawodów. A później uśmiechy pojawiały się na twarzach wszystkich uczestników.