XX Ogólnopolskie Targi Pracy – najbliższa okazja do budowania marki dobrego pracodawcy

 
 
 

Nawet jeśli sami nie bierzemy udziału w tym wydarzeniu warto podpatrzeć, jak starają się przyciągnąć najlepszych kandydatów inni.

Targi pracy, dzięki bezpośrednim spotkaniom przedstawicieli firm z osobami poszukującymi zawodowych wyzwań, są idealnym miejscem do budowania marki dobrego pracodawcy. Najbliższa, duża impreza tego typu odbędzie się w Kielcach w środę 12 kwietnia. Weźmie w niej udział ponad dziewięćdziesięciu wystawców z Polski, Holandii, Irlandii Północnej i Niemiec.

Dobra marka atutem w wyścigu po najlepszych

W związku z aktualną sytuacją na europejskim rynku pracy łatwo zauważyć, że wyścig o najlepszych kandydatów wyraźnie przyspieszył. Co więcej, mówiąc dalej językiem sportowym, z krótkodystansowego stał się zdecydowanie długodystansowy. Świadczą o tym najlepiej firmy, które przyjeżdżają do Kielce na XX Ogólnopolskie Targi Pracy z zagranicy. Przybywają tu oczywiście, by konkurować z rodzimymi pracodawcami o pracowników. Wśród wystawców pojawi się na przykład niemiecki THOR, który przez kilka lat zdobywał w swoim landzie tytuł pracodawcy roku w kategorii średnich przedsiębiorstw. Oznacza to, że Polscy pracodawcy powinni się postarać, jeśli chcą zachować konkurencyjność na rynku, o jak najlepszą ofertę dla kandydatów i prezentację na samych targach.

Co robią wystawcy na targach pracy?

Jak wynika z ewaluacji przeprowadzonej wśród firm, uczestniczących w poprzednich edycjach Ogólnopolskich Targów Pracy, najwięcej pracodawców rozpoczyna tu procesy rekrutacyjne – gromadzi dokumenty aplikacyjne i prowadzi rozmowy wstępne. Następnie podejmuje decyzję o zaproszeniu wybranych kandydatów na dalsze etapy rekrutacji. Zaledwie niespełna 5% przedsiębiorców zatrudnia nowych pracowników, z grona osób, które odwiedziły ich stoisko, jeszcze podczas trwania targów. Kielecka impreza przyciąga też firmy szkoleniowe, szkoły i uczelnie, które szukają tu i znajdują kandydatów dla swojej oferty edukacyjnej. Udział w targach odznacza się wysoką skutecznością w realizacji celów biznesowych wystawców, skoro ocenili oni ich osiąganie na 4,89 punktu w skali do pięciu.

Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach w pigułce

Impreza jest spadkobiercą giełd pracy organizowanych w Kielcach od 1994 roku. Od ponad dwudziestu lat odbywa się ona w halach wicelidera rynku wystawienniczego w Europie środkowej i wschodniej, czyli spółki Targi Kielce. Targi mają charakter międzynarodowy. Uczestniczyli w nich dotychczas przedstawiciele firm z Austrii, Finlandii, Holandii, Irlandii Północnej, Kanady, Niemiec i Norwegii. Co roku skupiają około stu wystawców i kilka tysięcy zwiedzających. Wydarzeniu towarzyszy zawsze bogaty program, w połowie skierowany do biznesu, a w połowie do osób zainteresowanych rozwojem swojej kariery. Kielecką imprezę wyróżnia również, prowadzona konsekwentnie od lat, akcja „Przygotuj się do targów”.

Więcej informacji na stronie: http://mup.kielce.pl/targi