Wyzwania Rekrutacji – na jakich absolwentów czekają pracodawcy?

 
 
 

Niedobory kadrowe to w ostatnich miesiącach gorący temat. Mówi się o rynku pracownika, w szczególności kiedy szukamy do pracy absolwentów, młodych talentów.

Komunikacja ze studentami przenosi się w media społecznościowe. Krytyka kandydatów z pokolenia millenialsów już się chyba wyczerpała. Pracodawcy zaczynają poszukiwać w młodych kandydatach potencjału, dostrzegać kreatywność i entuzjazm, energię i proaktywność, która może stać się siłą napędową dla biznesu.

Oczywiście pozyskanie tych młodych talentów, których potrzebuje nasza organizacja nadal jest wyzwaniem, bo najlepszych szukają prawie wszyscy, a jest ich na rynku ograniczona liczba. Czego więc szuka obecnie pracodawca? Jakich cech i kompetencji oczekujemy od studentów?

Czy najmłodsze pokolenie nadal jest postrzegane jako roszczeniowe i nieprzygotowane do pracy?

Jak rozmawiamy z młodymi kandydatami i gdzie ich szukamy? Aby otrzymać raport z komentarzem eksperckim i zaproszenie na webinar o najlepszych praktykach w angażowaniu studentów wystarczy wypełnić ankietę dzieląc się opinią w badaniu.

Pracodawców zapraszamy do wypełnienia ankiety badania z serii „BIGRAM – Wyzwania Rekrutacji” pt. Na jakich absolwentów czeka rynek? Co się zmieniło w postrzeganiu młodych kandydatów? Czy już wiemy jak do nich docierać i jak ich przyciągać? Wypełnienie zajmie do 5 minut.

Link do ankiety: https://lnkd.in/g7Fji5S

W zamian za poświęcony czas oferujemy pełny raport z komentarzem eksperckim, oraz zaproszenie na webinaria, które będą dostępne we wrześniu. Organizatorem badania jest BIGRAM oraz Cube Reaserch.