Sprawdzamy motywacje młodych

 
 
 

Rusza ogólnopolskie badanie Motywacje Młodych 2015. Inicjatywa ma za zadanie zweryfikować opinie panujące o pokoleniu Y i ich oczekiwań względem pracodawców.

Czy młodzi chcą pracować? Co motywuje ich do podjęcia pracy i jakimi kryteriami kierują się przy wyborze pierwszego pracodawcy? Badanie organizowane jest pod patronatem firmy BIGRAM, która od wielu lat monitoruje i wspiera młode talenty organizując w Polsce projekty Enactus (www.enactus.pl) oraz Global Management Challenge (www.gmcpoland.pl).
„Pracodawcy obawiają się nadchodzącego niżu demograficznego, dlatego świadomie prowadzą działania sprzyjające pozyskaniu młodych talentów, studentów. W środowisku rekruterów panują niezbyt pochlebne opinie dotyczące pokolenia Y, szczególnie, jeśli chodzi o oczekiwania, a wręcz żądania studentów wobec pracodawców. Chcemy to zweryfikować, sprawdzić jak obecnie wygląda sytuacja, jak studenci postrzegają pracę, czy myślą o niej w kategorii przykrego obowiązku czy też planują przez prace spełniać swoje pasje i marzenia. To pozwoli nam lepiej przygotować się do rekrutowania i motywowania młodych talentów, budowania ich zaangażowania w pracę.” – mówi Paulina Mazur, Dyrektor Działu Rozwoju Talentów i Wizerunku Pracodawcy w BIGRAM.

Badanie potrwa dwa miesiące, zostanie przeprowadzone online.

Do wypełniania ankiety zapraszamy wszystkie osoby w wieku 19-26 lat. Raport podsumowujący wyniki badania zostanie opracowany w marcu. Będzie zawierał opracowanie wyników, wypowiedzi ekspertów i rady jak zaplanować działania employer brandingowe, na co zwrócić uwagę planując programy dla młodych i rekrutacje na uczelniach.

Więcej informacji oraz link do ankiety znaleźć można pod adresem:

www.motywacjemlodych.pl

Organizatorzy: BIGRAM, Enactus, Global Management Challenge.
Patroni Medialni: Marka Pracodawcy, bestoferta.pl, Eurostudent, Kariera w Finansach, Personel i Zarządzanie.
motywacje młodych