Rignier Axel Springer – wewnętrzny konkurs dla pracowników wydawnictwa

 
Rignier Axel Springer
 
 
Rignier Axel Springer

„ASy PIK. Przedsiębiorczy, Innowacyjni, Kreatywni” to wewnętrzny konkurs dla pracowników wydawnictwa, który trwał od kwietnia do czerwca 2010 roku.

Celem była promocja i integracja działań zrównoważonego rozwoju z biznesową i operacyjną działalnością firmy. Na opracowanie zgłoszeń indywidualnie lub grupowo pracownicy mieli około miesiąca. Pomysły oceniała wewnętrzna Komisja Konkursowa powołana przy zarządzie firmy.

W konkursie wzięło udział 59 projektów i pomysłów pracowników wszystkich szczebli. Komisja zwracała szczególną uwagę na to, czy zgłaszane inicjatywy realizowały zasady zrównoważonego rozwoju.

Komisja nagrodziła 7 projektów, których zwycięzcy zostali ogłoszeni w komunikatach i otrzymali bony wycieczkowe do indywidualnego wykorzystania. Zwycięskie propozycje zostały przekazane do zarządu, by móc stać się podstawą projektów realizowanych przez firmę w przyszłości.

Praktyka jest przykładem zorganizowanego po raz pierwszy w firmie systemu zarządzania pomysłami pracowników. Korzyści z niej wynikające to wzbudzenie motywacji pracowników i pobudzenie ich do innowacyjnego działania, przypomnienie wartości zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu społeczną odpowiedzialnością firmy, a także poznanie praktycznych aspektów ich realizacji w działalności wydawniczej.

źródło: Raport Społeczny Ringier Axel Springer Polska

[subscribe2]