Friendly Workplace 2020
Aktualności Narzędzia Rekrutacja

REKRUTACJA PRZEZ ROZRYWKĘ -BGK

BGK

Jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób zyskać zainteresowanie kandydatów? Jednym z narzędzi są gry. Firmy wykorzystują je w celach rekrutacyjnych, a także w działaniach wizerunkowych. Dziś prezentujemy dwie gry przygotowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Rozmowa z Anną Krawczyk – Ekspertem ds. Rekrutacji i Employer Brandingu, BGK

Skąd idea gry dla kandydatów?

– Wszystko zaczęło się od badania EVP, które co 2 lata przeprowadzamy w BGK.  Pokazało ono, że jednym z elementów bardzo wysoko cenionym przez naszych pracowników jest pakiet socjalny, nawiasem mówiąc bardzo szeroki. Zdaliśmy sobie sprawę, że jest to obszar nie do końca znany kandydatom do pracy w BGK.

A więc…

– Pakiet socjalny w Banku Gospodarstwa Krajowego to: premia roczna, nagroda z okazji Dnia Pracownika, opieka medyczna, karta sportowa, pracowniczy program emerytalny, bogata oferta szkoleń, dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursów językowych, nauka języków online, home office i elastyczny czas pracy, rowerownia w budynku centrali w Warszawie, dodatkowy dzień wolny na wolontariat, dodatkowe dni opieki nad dziećmi, możliwość korzystania z zajęć 10 bractw sportowych, praca przy unikalnych projektach na skalę kraju i świata, dofinansowania z funduszu świadczeń socjalnych, karty przedpłacone na święta, owoce w biurze, imprezy integracyjne, bal na Dzień Pracownika i inne…

Jak wygląda formuła gry?

– Gra składa się z dwóch odsłon – jedna to platformówka retro – ludzikiem ninja pokonujemy przeszkody i zbieramy monety, na końcu otrzymujemy informację o liczbie zdobytych monet (jak to w banku J). W tle widać pixelową grafikę Warszawy, grze towarzyszy muzyka retro.   Druga gra to układanie puzzli – puzzle to grafiki rekrutacyjne przygotowane przy udziale zdjęć naszych pracowników.

A w tle przekaz wizerunkowy….

– W obu grach co jakiś czas pojawiają się plansze z jedno, dwu zdaniowym komunikatem o elementach pakietu socjalnego, np. „Widać, że dostępny w BGK pakiet Multisport będziesz używać intensywnie! / Twój puls sięgnął szczytów. Całe szczęście w BGK mamy prywatną opiekę medyczną / Utrzymując takie tempo w pracy w BGK można spodziewać się niezłej rocznej premii!” Obie gry kończy sekwencja „call to action” zapraszająca do wejścia na stronę kariery BGK i zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy. Pomysł gry powstał w zespole Employer Brandingu, natomiast sama aplikacja została przygotowana przez niedużą polską firmę, w ścisłej współpracy z naszym zespołem.

Gdzie można znaleźć informacje o grze?

– Gra jest promowana np. na profilach społecznościowych BGK, na Linked In, poprzez kampanię na Facebooku i Instagramie a wewnętrznie wśród pracowników BGK poprzez Intranet i mailing. Sama gra dostępna jest na stronie https://bgk-gra.pl/

W takim razie z ciekawością ruszam do grywalizacji….

– Serdecznie zapraszam!

 

Rozmawiał – Piotr Ługowski

 

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM