Friendly Workplace 2020
Friendly Workplace Friendly Workplace

ProService Finteco po raz drugi z nagrodą „Friendly Workplace”!

ProService-Finteco Friendly Workplace

ProService-Finteco

W ocenie redakcji

„Już po raz drugi mamy przyjemność wyróżnić ProService Finteco godłem „FRIENDLY WORKPLACE”. Na przestrzeni całego roku działo się tu naprawdę wiele. Oprócz kontynuacji programów zapoczątkowanych w latach ubiegłych pojawiło się szereg nowych inicjatyw, takich jak choćby konkursowy projekt „Mistrz Miesiąca” czy kulinarna integracja Cook Up. Pojawiły się również nowe wyzwania, z którymi naszym zdaniem firma poradziła sobie z sukcesem. Przykładem niech będzie inicjatywa pod hasłem „Dzieciaki w akcji” (organizacja opieki dla dzieci pracowników podczas strajku nauczycieli). Wspomniany projekt to dla nas dowód, że firma jest dojrzałą i odpowiedzialną organizacją, która wsłuchuje się w potrzeby zespołu, potrafi szybko reagować i odpowiednio znaleźć się w trudnej sytuacji – słowem potrafi być z pracownikiem na dobre i na złe. Imponuje nam w ProService zarówno pozytywna atmosfera jak i zgrany, zaangażowany zespół ludzi, który czuje otwartość i wsparcie Zarządu. Gratulujemy kolejnego wyróżnienia!” 

Interview z ProService Finteco.

Rozmowa z Żanetą Łaszek – Senior HR Biznes Partner

Dlaczego warto pracować w ProService Finteco? 

Jesteśmy Firmą, w której stawiamy na otwartą komunikację, wzajemną pomoc i przyjazną atmosferę. W codziennej pracy kierunek naszych działań wyznaczają wartości: Pasja, Rozwój, Orientacja na Klienta, czyli Jesteśmy PRO! Promujemy pasje Pracowników i dzięki temu mogą Oni rozwijać swoje zainteresowania, a przy okazji dzielić się nimi z innymi. Stawiamy na współpracę, przyjazne relacje i atmosferę pracy, dbamy o work-life balance, wellbeing, oferujemy szereg benefitów.

Pracownicy mogą liczyć na:

 • możliwość zdobycia doświadczenia w branży fintech
 • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w stale rozwijającej się Firmie obsługującej rynki finansowe w Polsce i Europie
 • prywatną opiekę medyczną dla Pracowników i ich Rodzin, m.in. z gwarancją dostępności terminów do lekarzy specjalistów oraz wizytami domowymi, 50% zniżką na usługi stomatologiczne, a docelowo bezpłatną opiekę stomatologa
 • prezent z okazji narodzin dziecka
 • karty na zajęcia sportowo-rekreacyjne
 • dofinansowanie do wyjazdów/ferii rodzinnych
 • dogodne planowanie urlopów wypoczynkowych
 • elastyczne godziny pracy i wolne weekendy
 • integracje Pracowników i ich rodzin w ramach prowadzonych przez nas inicjatyw, np. zdobienie pisanek wielkanocnych, pierniczków z okazji Świąt Bożego Narodzenia
 • konkursy dla Pracowników, jak również akcje skierowane do dzieci Pracowników
 • dbałość o komfort Rodziców przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych poprzez utrzymywanie stałego kontaktu oraz przekazywanie kluczowych informacji o życiu firmy, zapraszanie na spotkania integracyjne
 • akcje prozdrowotne (Dni zdrowia, szczepienia, konsultacje ze specjalistami, badania w Firmie, masaże, porady na temat zdrowego odżywiania, itp.)
 • kompleksowy program wsparcia dla Pracowników, którzy spotkali się z problemem hejtu w mediach społecznościowych
 • możliwości realizacji pasji w ramach sekcji zainteresowań: biegowej, piłki nożnej, siatkowej, pływackiej, gier planszowych oraz organizowanych warsztatów kulinarnych

Trzy najciekawsze projekty pracownicze
realizowane w 2019 roku

W 2019 roku wspieraliśmy CEMS – akcję dla uczniów szkół średnich. To cykl warsztatów dla młodych ludzi, którzy niedługo wkroczą na rynek pracy i będą zbierać nowe doświadczenia. W ProService Finteco wiemy, jak ważny jest rozwój osobisty, dlatego chcemy wesprzeć w tym młodych ludzi.

Konkurs Mistrz Miesiąca

W 2019 roku zabiegaliśmy o tytuł: Mistrza Bezbłędności, Wirtuoza Połączeń Przychodzących, Mistrza Tempa, Miotacza Pomysłów, Krawca Przyszłości czy też Guru Dzielenia się Wiedzą. W każdym miesiącu nagradzamy Pracowników dyplomami i małymi upominkami.

Integracja w kulinarnym studio

Wielu z naszych Pracowników uwielbia gotowanie. W 2019 roku postawiliśmy na wspólną integrację  w studiu kulinarnym Cook Up. Wspólne przygotowanie posiłków z trzech różnych kulinarnych zakątków świata oraz ich degustacja została wysoko oceniona przez naszych Pracowników. Jeszcze długo po warsztatach Pracownicy wspominali smak potraw, a nawet przenieśli do prywatnych kuchni nowe przepisy i smaki (chlebek bananowy przez wiele miesięcy królował na stole J).

Który z projektów stanowił największe wyzwanie?

Akcja „Dzieciaki w Akcji”

W 2019 roku odbył się Strajk Nauczycieli. Jako ProService Finteco wspieraliśmy naszych Pracowników w zapewnieniu opieki nad dziećmi, dla których zorganizowaliśmy różne aktywności w naszych biurach. Dzieciaki świetnie się bawiły – były prace plastyczne, taneczne, śpiewy i wspólne gry planszowe. Po reakcjach pociech naszych Pracowników widać, że to był dla nich przyjemny czas.

Która z inicjatyw cieszyła się największym
zainteresowaniem zespołu?

Naszą tradycją jest coroczny Tydzień Zdrowia, który rozpoczyna się pierwszego dnia wiosny. Zapraszamy w tym czasie Specjalistów, Lekarzy, Masażystów. Pracownicy mogą porozmawiać o zasadach zdrowego trybu życia i odżywiania, pogłębiają wiedzę w zakresie właściwości zdrowotnych wody i wyrabiają w sobie nawyk picia wody min. 8 szklanek dziennie, spotykają się z zapraszanymi przez nas ekspertami z zakresu dietetyki, fizjoterapii, itp. Mogą również wykonać badania profilaktyczne w siedzibie Firmy podczas organizowanych spotkań i porad w ramach kampanii profilaktycznych. Aktywnie uczestniczą w warsztatach i krótkich prelekcjach. Pracownicy otrzymują również przypomnienie na temat aktualnego zakresu opieki medycznej i oferty rekreacyjno-sportowej.

Z uwagi na to, że program spotkał się z dużym zainteresowaniem Pracowników  zorganizowaliśmy nie tylko wiosenną edycję,  ale również letnią i jesienno- zimową. Letnia edycja przebiegała pod hasłem „Powitaj Lato! Zdrowe i bezpieczne wakacje z ProService Finteco”. Postawiliśmy na jeszcze większy dostęp do specjalistów w naszych biurach. Największym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne badania znamion, porady dietetyczne oraz warsztaty pierwszej pomocy. Wielu Pracowników wzięło udział w warsztatach na temat naturalnych metod wspierania odporności oraz czytania etykiet.

Plany na przyszłość.
Co przed Wami? 

Wiele naszych inicjatyw będzie kontynuowana. W tym roku w centrum naszych zainteresowań będzie proces transformacji kulturowej Grupy ProService. Ważnym elementem będzie także Akademia Managera, w której nasi Pracownicy będą mogli doskonalić swoje kompetencje menedżerskie i wykorzystywać je w praktyce, jak np. zarządzanie zespołem, rozwój Pracowników czy komunikacja. Będziemy także udoskonalać nasz flagowy produkt – aplikację SMILE, dzięki której codziennie badamy poziom zadowolenia naszych Pracowników.

Słowo zarządu 

“Stawiamy na naszych Pracowników. Aktywnie słuchamy Ich potrzeb i jesteśmy otwarci na inicjatywy przez nich zgłaszane. Badamy poziom zadowolenia i zaangażowania naszych Pracowników, śledzimy trendy rynkowe i pracujemy nad wdrażaniem nowoczesnych narzędzi wspierających Ich w codziennej pracy, tak aby stwarzać miejsce pracy  przyjazne dla Pracowników i ich Rodzin”.

Paweł Sujecki – Prezes Zarządu

Komu dedykujemy nagrodę Friendly Workplace?

Nagrodę Friendly Workplace, którą otrzymaliśmy już drugi rok z kolei, dedykujemy jak poprzednio naszym Pracownikom, którzy są dla Nas największą wartością. To dzięki naszym Pracownikom nieustannie rozwijamy się i wspólnie budujemy Firmę, w której każdy z nas może realizować swoje pasje i zdobywać nowe doświadczenia.

Lidia Borkowska – HR Manager

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM