Bricoman dba o formę pracodwników

 
 
 

Pracownicy Bricomana zadbają o formę

W sklepach remontowo – budowlanych Bricoman ruszył projekt „Bądź w formie”. Jest to cykl szkoleń skierowanych do wszystkich pracowników, którzy chcą zadbać o zdrowie i poprawić komfort swojej pracy. Pierwsze szkolenia z „Radzenia sobie ze stresem” odbyły się w czerwcu i lipcu, na kolejne zgłosiła się ponad połowa zespołu z centrali oraz ponad 70% osób zatrudnionych w sklepach.

Firma Bricoman Polska zatrudnia ludzi pracujących przy bezpośredniej obsłudze klienta w sklepach oraz pracowników biurowych w centrali, którzy większą część dnia pracują przed komputerem. W codziennej pracy każdy pracownik spotyka się z różnymi sytuacjami, które mogą wpływać na odczuwanie stresu i zmęczenia. Osoby pracujące w sklepach poświęcają czas na rozładowywanie towarów, dokładanie produktów na półki czy zmianę ekspozycji. Pracownicy biurowi natomiast prowadzą w większości siedzący tryb pracy. Dodatkowo każda z tych grup jest potencjalnie narażona na stresujące sytuacje np. powstałe w wyniku kontaktu z klientami. Dlatego też, aby odpowiedzieć na potrzeby pracowników, stworzono projekt o nazwie „Bądź w formie”.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Przygotowana akcja obejmuje cykl szkoleń, których celem jest zadbanie o dobre samopoczucie pracowników. Spotkania prowadzą specjaliści z danego obszaru. Podczas kursów organizowane są indywidualne konsultacje.

Radzenie sobie ze stresem

Projekt „Bądź w formie” rozpoczął się cyklem warsztatów z „Radzenia sobie ze stresem”. W czerwcu b.r. zorganizowaliśmy akcję informacyjną. Oprócz wiadomości mailowej, w centrali i sklepach pojawiły się plakaty z komunikatem o szkoleniu, programie, prowadzącym oraz możliwościach zgłoszenia się – mówi Dominika Kowalska, Kierownik ds. Szkoleń w firmie Bricoman. Szkolenia są dla chętnych i cieszą się dużym zainteresowaniem – zgłosiła się ponad połowa pracowników centrali oraz ponad 70% pracowników sklepów – dodaje.

W trakcie jedno i dwudniowych zajęć specjalista przedstawił proste w użyciu i skuteczne techniki rozładowania emocji, a także pokazał jak znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a pracą. Ania – Specjalista ds. Administracji, która uczestniczyła w jednym z pierwszych szkoleń mówi: Szkolenie pozwoliło mi oderwać się od pracy i zrelaksować. Bardzo przydatne okazały się szybkie metody odstresowywania się w trudnych sytuacjach (techniki związane z oddychaniem, techniki wizualizacji kwadratów). Zapamiętam, żeby nie wyobrażać sobie najgorszego scenariusza przed sytuacją, żeby się nie nakręcać. Mariusz – Manager z centrali dodaje: Szkolenie pokazało mi, że nie należy działać impulsywnie, warto jest poznać motywy działania innych, a dopiero potem podjąć odpowiednie kroki. Nasz umysł jest bardzo często przyczyną naszych lęków i stresów. Prowadzący szkolenie podpowiadali, jak należy unikać zagłębiania się w spiralę negatywnych emocji. Co zrobić, by te emocje przekształciły się w pozytywne myśli.

Zdrowy kręgosłup

Kolejny etap będą stanowiły szkolenia pod hasłem „Zdrowy kręgosłup”. Fizjoterapeuta i rehabilitant opowiedzą w jaki sposób postępować, gdy praca jest wykonywana w większości w pozycji stojącej lub siedzącej oraz pokażą zestaw ćwiczeń, jak zadbać o kręgosłup. Zaprezentują metody zminimalizowania ryzyka chorób kręgosłupa i bólów pleców np. poprzez umiejętność prawidłowego przenoszenia ciężkich rzeczy lub wykorzystania przerw w pracy na proste ćwiczenia. Podczas kursu uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnego leczniczego masażu.

Wszystkie szkolenia w ramach projektu „Bądź w formie” będą organizowane cyklicznie – co roku zostanie zrealizowany jeden temat przewodni. To pracownicy będą zgłaszać, jakie szkolenia w ramach tego projektu są im najbardziej potrzebne, czy kolejne będą poświęcone „Zdrowemu sercu”, „Zdrowym oczom” czy „Inteligencji emocjonalnej”.

Ponadto warsztaty, które już się odbyły, będą powtarzane. Wiąże się to z sierpniowym otwarciem sklepu Bricoman w Łodzi oraz planami budowy kolejnych sklepów w Polsce. Chodzi bowiem o to, aby również nowi pracownicy mogli skorzystać ze szkoleń.

Źródło: Bricoman

[subscribe2]