Pracodawca Roku® 2012 wybrany! | AIESEC

 
 
 

16 kwietnia w hotelu Polonia w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca badanie Pracodawca Roku®.

Badanie przeprowadzone po raz 21. przez organizację studencką AIESEC pokazało nie tylko trendy na rynku pracy studentów, ale także wyłoniło wymarzonego pracodawcę, którym w tym roku została firma Ernst&Young.

Badanie przeprowadzane jest co roku w 16 największych ośrodkach akademickich w Polsce. W tym roku wzięło w nim udział ponad 5000 młodych osób z 46 uczelni wyższych. „Jako organizacja chcemy być głosem młodych ludzi, dlatego też przeprowadzamy to badanie, aby pokazać pracodawcom jakie są preferencje studentów, a ich przyszłych pracowników, odnośnie rynku pracy i ich samych” – mówi Dawid Bychawski Prezydent AIESEC Polska.

Studenci wypełniając ankietę wybierają również pracodawcę marzeń. Wyniki te tworzą ranking, w którym pierwsza dziesiątka nagradzana jest na samej Gali wyróżnieniami, natomiast pierwsza trójka statuetkami Pracodawcy Roku®  W tym roku miejsca plasują się następująco:

  1. Ernst&Young
  2. PwC
  3. Google
  4. MARS Polska
  5. Deloitte
  6. PKO Bank Polski
  7. KPMG
  8. ING Bank Śląski
  9. Procter&Gamble
  10. Bank Pekao

 

Badanie Pracodawca Roku® jest to badanie ankietowe przeprowadzane przez organizację studencką AIESEC Polska od 21 lat. W ostatniej edycji wzięło udział ponad ponad 5100 studentów z około 46 uczelni wyższych z całego kraju.
Studenci, wypełniając ankietę, wybierają firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań i preferencji wobec przyszłej pracy. Wyniki badania dostarczają także cennych informacji firmom na temat potencjalnych pracowników. Unikalną cechą projektu jest niezależność. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ankiety nie są powiązane z żadną firmą, a utajnienie przez AIESEC Polska daty badania sprawia, że firmy nie mają możliwości nasilenia swoich działań promocyjnych skierowanych do studentów w czasie jego realizacji. Patronem merytorycznym badania była firma Nielsen Polska, która przygotowała analizę zebranych danych i Raport badania Pracodawca Roku 2012®, jak w roku poprzednim.

O ACNielsen Polska Sp. z o.o.
ACNielsen Polska Sp. z o.o., firma należąca do The Nielsen Company, jest światowym liderem w zakresie dostarczania informacji marketingowej. Prowadzi badania z zakresu pomiaru i analizy dynamiki rozwoju rynków oraz analizy postaw i zachowań konsumentów.

Klienci opierając się na przygotowywanych przez Nielsen badaniach rynku, w tym licencjonowanych badaniach własnych, narzędziach analitycznych i profesjonalnej obsłudze, są w stanie lepiej zrozumieć otoczenie konkurencyjne, co pozwala  odkrywać nowe możliwości rozwoju i podnosić skuteczność prowadzonych kampanii marketingowych i sprzedażowych.

[subscribe2]