POLSKI PORTAL DLA BRANŻY HR NAJLEPSZĄ NA ŚWIECIE STRONĄ INTRANETOWĄ 2018 ROKU

 
 
 

Intra, rozwiązanie stworzone przez gliwicką firmę Future Processing z myślą o działach HR, otrzymało tytuł najlepszej strony intranetowej w konkursie WebAward.


Każdego roku, agencja Web Marketing Association ocenia witryny internetowe w kilku kategoriach, a przyznawane od 1997 r. nagrody WebAwards wyznaczają standardy w branży. W poprzednich edycjach zwyciężały rozwiązania dla takich firm jak: Disney Consumer Products, General Electric, FedEx, MetLife Merrill Lynch czy DHL. Nagrodzona witryna mieści się pod adresem: www.intra.hr.

– Intra to zestaw aplikacji społecznościowych oraz narzędzi, pozwalających na automatyzację procesów wewnątrzfirmowych i ułatwiających codzienną pracę. Wraz z dynamicznym rozwojem zespołu Future Processing pojawiała się potrzeba usprawnienia komunikacji wewnętrznej. Dlatego postawiliśmy na nowoczesne narzędzie odpowiadające trendom digital workspace. Funkcjonalność serwisu docenili klienci z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, a teraz również została wyróżniona w konkursie WebAward. Wysokie wyniki we wszystkich konkursowych kategoriach są dla nas powodem do dumy oraz wyrazem uznania dla naszej pracy. To sygnał, że zmierzamy w dobrą stronę, wyznaczając trendy dla konkurencji – komentuje Filip Kałamaga, Product Manager Future Processing. – To pierwsza nagroda, którą udało nam się zdobyć w krótkiej historii Intry, wierzymy jednak, że nie ostatnia – dodaje Kałamaga.

System gliwickiej firmy ułatwia budowanie i wzmacnianie relacji w zespole, wzmacnia efektywność pracy, a sprawna komunikacja wewnętrzna i większa transparentność procesów w firmie przekładają się na większe zaangażowanie pracowników. Za pomocą modułów społecznościowych pracownicy mogą swobodnie dzielić się wiedzą, opiniami, swoimi sukcesami i sytuacjami z życia firmy. Intra.hr pozwala także zredukować liczbę błędów związaną z obsługą formalności firmowych, automatyzuje procesy zgłaszania delegacji czy zwolnień lekarskich.

Pracę nad serwisem rozpoczęły się w 2015 r. System stworzony w oparciu o technologie Microsoft SharePoint Online i Responsive Web Design jest dostosowany zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Integruje się z produktami Microsoftu oraz narzędziami takich firm jak IBM, SAP, Sage czy IFS. Intra.hr została dotychczas wdrożona m.in. w MPWiK Wrocław, a w swojej bliźniaczej formie – jako My Future – działa także w Future Processing.

Konkursu WebAward jest organizowany od 1997 roku. Inicjatorom przyświeca idea doceniania autorów oraz organizacji odpowiedzialnych za tworzenie najciekawszych kampanii i stron internetowych na świecie. W ramach konkursu serwisy internetowe są oceniane przez ekspertów według siedmiu kryteriów tj. projektu, łatwości użytkowania, interaktywności, wykorzystania technologii, innowacji i treści. Intra.hr w każdej z nich uzyskała co najmniej osiem punktów, a łącznie 59 na 70 możliwych (w każdej z kategorii przyznawano maksymalnie 10 pkt.). To wynik przewyższający średnią dla serwisów z branży HR (52 pkt) oraz ogólny średni wynik, który kształtował się na poziomie 54,1 pkt.

Film prezentujący funkcjonalność portalu dostępny jest na YouTube: https://youtu.be/L7mKv8mLcWU.

Strona konkursu: https://www.webaward.org/category/Intranet/best-intranet-websites.html#.W6N3wugzZPY

***

Future Processing (w skrócie FP) to gliwickie przedsiębiorstwo informatyczne wytwarzające specjalistyczne oprogramowanie komputerowe na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Firma została założona w 2000 r. przez Jarosława Czaję i posiada wyłącznie polski kapitał. Obecnie FP zatrudnia ponad 900 osób, a biura firmy zlokalizowane są w Gliwicach i Opolu. Sukces biznesowy FP, to w dużej mierze zasługa unikalnej filozofii firmy. Jarosław Czaja, wierzy, że kultura organizacyjna, zorientowana na satysfakcję zespołu, sprzyja podejmowaniu ambitnych wyzwań i wytwarzaniu wysokiej jakości oprogramowania.