PKO Bank Polski dla ludzi młodych, ambitnych i z inicjatywą!

 
 
 

PKO Bank Polski od wielu lat zaprasza do współpracy ludzi młodych, ambitnych i z inicjatywą.

Ukończenie nawet najlepszej uczelni nie zawsze wystarczy, aby zatrudnić się u pożądanego pracodawcy. Szanse na osiągnięcie tego celu rosną, jeśli w CV znajdą się też informacje o doświadczeniu zawodowym zdobytym podczas stażu lub praktyki. Wiedzą o tym studenci uczestniczący w targach pracy. Tradycyjnie w wiosennych spotkaniach pracodawców ze studentami uczestniczył PKO Bank Polski, który w tym roku oferuje 700 płatnych praktyk i staży. Po raz pierwszy do współpracy zaprasza także uczniów powyżej 18 roku życia. 

Podczas tegorocznych targów pracy w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu stoisko PKO Banku Polskiego licznie odwiedzali studenci, którzy poszukują ofert odbycia praktyk czy stażu w firmie, która zagwarantuje, że będzie to czas efektywnie wykorzystany, a zdobyte umiejętności pomogą w budowaniu kariery. W ich opinii targi, to dobra okazja, żeby dowiedzieć się więcej o wybranym pracodawcy i osobiście porozmawiać z przedstawicielami firmy, nawiązać kontakty, które mogą zaowocować w przyszłości.

Na stoiskach PKO Banku Polskiego podczas „Dni Kariery AIESEC” w Lublinie, Wrocławiu oraz w trakcie łódzkich „Absolwent Talent Days” przeważali studenci II-III roku studiów przede wszystkim z kierunków powiązanych z ofertą PKO Banku Polskiego – zarządzania, finansów i rachunkowości, ekonomii, administracji. Natomiast w Gdańsku („Dni Kariery AIESEC”) odwiedzający reprezentowali różne kierunki od informatycznych, przez psychologię i prawo, na analizie, finansach i ekonomii kończąc. Choć też przeważali studenci młodszych lat, to sporo było osób z IV i V roku.

Owocne rozmowy

– Studenci najczęściej pytali o możliwość odbycia w Banku praktyk, jednostki, w których są one realizowane, jakich zadań dotyczą oraz jakie są szanse na zatrudnienie po praktyce mówi Małgorzata Płudowska z Zespołu Usług Personalnych (ZUP) PKO Banku Polskiego w Gdyni. Natomiast Anna Czylok z ZUP w Katowicach dodaje, że interesowały ich także terminy i czas trwania praktyk, sposób składania cv, kryteria rekrutacyjne, wynagrodzenie, zasady szkolenia nowych pracowników. – I tu świetnie sprawdzili się nasi obecni praktykanci i stażyści, bo mówili o swoich doświadczeniach – podkreśla. Wielu studentów pytało o formę zatrudnienia, czy możliwy jest elastyczny harmonogram pracy, co ułatwia godzenie nauki z pracą oraz o ścieżkę kariery w Banku.

Rozmowy na stoiskach PKO Banku Polskiego zaowocowały złożeniem wielu aplikacji. – Po tegorocznych „Absolwent Talent Days” zgłosiło się wiele chętnych na płatne praktyki do krakowskich oddziałów  – Monika Gruchała z  ZUP w Krakowie. Podobny wzrost zainteresowania zdobywaniem doświadczenia w strukturach Banku zauważa Anna Czylok z ZUP w Katowicach, który obsługiwał bankowe stoisko podczas „Dni Kariery 2016”.

Zdaniem Anny Leziak z  ZUP w Lublinie bardzo sprawdza się obecność na stoiskach podczas targów pracy uczestników programu Ambasadorskiego PKO Banku Polskiego (studentów, którzy pośredniczą w kontaktach pomiędzy PKO Bankiem Polskim a swoją uczelnią http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/kariera/studenci-i-absolwenci/program-ambasadorski/). Posiadając sporą wiedzę na temat Banku – chętnie się nią dzielą z innymi – przekazują merytoryczne informacje na temat ofert zarówno praktyk i staży, jak i pracy w Banku, pomagają też studentom w aplikacji na stanowisko przez stronę internetową. – I  co ważne dla nas, jako organizatorów, aktywnie wspierają nas, szczególnie wtedy, gdy przy stoisku robi się tłoczno – dodaje Anna Leziak.

Warto spróbować

Mateusz Jabłonowski, stażysta w Zespole Usług Personalnych w Lublinie oraz Ambasador Banku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uważa, że jeśli ktoś myśli o karierze w bankowości, to targi pracy są dobrym sposobem sprawdzenia, jakie możliwości oferują banki i instytucje finansowe. – Na miejscu można uzyskać wiele informacji m.in. jacy pracownicy są poszukiwani i w jaki sposób dołączyć do zespołu – mówi. Z jego doświadczenia wynika, że także stażyści mogą w Banku realizować ambitne zadania pod okiem doświadczonych ekspertów, co ułatwia rozwój zawodowy. Magda Madalińska stażystka, wcześniej praktykantka w Zespole Usług Personalnych we Wrocławiu jest przekonana, że warto spróbować rozpocząć swoją karierę zawodową od zdobycia doświadczeń w PKO Banku Polskim. – To okazja do pozyskania specjalistycznej wiedzy, którą można się wykazać w wielu ciekawych projektach. A elastyczne godziny pozwalają mi bez trudu godzić staż ze studiami –  zapewnia.

PKO Bank Polski od wielu lat zaprasza do współpracy ludzi młodych, ambitnych i z inicjatywą. Od bieżącego roku oferty praktyk (500 miejsc) kierowane są do uczniów powyżej 18 roku życia oraz studentów wszystkich lat i absolwentów, którzy realizują zadania o charakterze administracyjnym i wspierającym. Praktyki trwają od 1 do 3 miesięcy. Wyróżniający się praktykanci często otrzymują propozycję odbycia stażu. W tym roku Bank planuje zorganizować 200 staży dla studentów IV i V roku oraz absolwentów, który nie ukończyli 30 roku życia.

Z informacjami o rekrutacji docieramy nie tylko poprzez obecność na targach pracy, ale także m.in. poprzez media społecznościowe i zaangażowanie w projekty studenckie, promujące przedsiębiorczość oraz współpracując z uczelniami. Ogłoszenia rekrutacyjne publikowane są na stronie http://www.pkobp.pl/kariera lub w serwisach biur karier prestiżowych uczelni wyższych. Wybrane oferty zamieszczane są także na portalach takich, jak Pracuj.pl oraz w social mediach: na profilach Banku na: LinkedIn, GoldenLine, Facebooku/aplikacja Kariera w PKO BP oraz w tematycznych grupach i forach studenckich na Facebooku. Bank współpracuje także z Fundacją im. Lesława A. Pagi (Akademia Liderów Rynku Kapitałowego), czy organizacją Enactus Poland (jest jej Diamentowym sponsorem). To stwarza okazję do kontaktów z wyróżniającymi się i przedsiębiorczymi studentami i absolwentami. Wielu z nich zostaje zaproszonych na płatne praktyki lub staże.

Bank jest jednym z największych pracodawców w Polsce (zapewnia miejsca pracy i rozwoju blisko 26 tys. osób). Wielokrotnie został wyróżniony za politykę personalną. Otrzymał m.in. tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2015, regularnie pojawia się na liście Top 10 w zestawieniu AIESEC Polska.