Friendly Workplace 2020
Friendly Workplace Friendly Workplace

„Friendly Workplace 2019” w Grupie LUX MED

LuxMed Friendly Workplace

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce. Ma pod opieką ponad 2 300 000 Pacjentów, którzy mogą korzystać z szerokiego wachlarza usług w ponad 240 placówkach własnych oraz około 2 600 współpracujących, zlokalizowanych w całym kraju. Ogółem Grupa zatrudnia około 16 000 specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 6 800 lekarzy oraz 2 300 pielęgniarek i położnych.

W ostatnich latach firma uzyskała szereg cenionych  wyróżnień i nagród, m.in. „Solidny Pracodawca 2017”, „Most Atractive Employers” Universum, „Pracodawca Godny Zaufania” (2018), Certyfikat „Superbrands”.

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

PRACUJEMY DLA ZDROWIA

LUX MED to firma związana z obszarem zdrowia, więc nieprzypadkowo właśnie za przyjazne dla zdrowia środowisko otrzymała od nas bardzo wysokie noty. Podoba nam się nowoczesne podejście firmy w kwestii work-life balance oraz otwartość w relacjach z pracownikami. Nasza wizyta w warszawskiej placówce oraz siedzibie firmy utwierdziła nas w przekonaniu, że panuje tu dobra atmosfera i przyjazny klimat do pracy i rozwoju. LUX MED potrafi łączyć pokolenia. Pracują tu zarówno osoby z imponująco długim stażem, pamiętające początki działalności firmy, jak również młodzi ludzie, których zapał i entuzjazm sprawia, że doskonale uzupełniają firmowy team, a przy tym zdobywają zawodowe szlify. Jak usłyszeliśmy w LUX MED: „Tu człowiek rośnie razem z firmą”, a z kolei firma rośnie w imponującym tempie. Odwiedzając nowo otwartą placówkę stomatologiczną mogliśmy podziwiać nowoczesny sprzęt oraz komfortową i przyjazną przestrzeń do pracy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Tym samym, z całą pewnością zapewniamy, że  LUX MED jest „friendly”!

Wybrane fragmenty z ankiety Pracodawcy

I. RELACJE Z PRACOWNIKAMI

Chcemy wspólnie tworzyć najlepsze miejsce pracy, dlatego systematycznie prowadzimy badania opinii Pracowników. Łączy nas bogactwo doświadczeń i kompetencji. Każdego dnia postępujemy zgodnie z wartościami takimi jak: pasja, troska, otwartość, autentyczność, odpowiedzialność, odwaga, wyjątkowość.

Naszym celem jest pomoc w dłuższym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu: zapewniamy diagnostykę, opiekę ambulatoryjną, długoterminową oraz hospitalizację. Oferujemy plany opieki medycznej dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych, ubezpieczenia, usługi w ramach NFZ i pojedyncze świadczenia.

II. ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

Na każdym szczeblu kariery zapewniamy różnorodne możliwości doskonalenia umiejętności zawodowych oraz kompetencji miękkich. Nauka języka angielskiego,  ścieżki rozwoju zawodowego (przejrzyste schematy stanowisk oraz zasady i wytyczne, które są podstawą do awansów).

Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, dlatego organizujemy Akademie LUX MED dotyczące zagadnień medycznych oraz menadżerskich, a także programy edukacyjne. W ramach tych projektów kształcimy lekarzy, pielęgniarki i położne, a także kadry administrujące placówkami medycznymi.

III. WORK LIFE BALANCE

W Grupie LUX MED jesteśmy otwarci na potrzeby pracowników. Pracownicy w miarę możliwości mogą ustalić indywidualnie godziny pracy z przełożonym. Osoby w biurze rozpoczynają pracę między 7.00 a 10.00, natomiast pracownicy  obsługujący Pacjentów zawsze mogą zgłaszać swoje prośby przełożonemu, który jeśli to możliwe uwzględni je przy układaniu miesięcznych grafików. Takie elastyczne podejście do czasu pracy jest zawsze pozytywnie komentowane przez pracowników w badaniach opinii, które prowadzimy regularnie (min. raz w roku od 2013 roku). W ostatnich dwóch badaniach na pytanie dotyczące równowagi między pracą a życiem osobistym 91% badanych odpowiedziało pozytywnie!

IV. ZDROWE MIEJSCE PRACY

Program Smile – Zdrowie i wellbeing pracowników Grupy LUX MED.

Od kilku lat prowadzimy kompleksowe działania wellbeing pod nazwą Smile. Realizujemy je w ramach czterech filarów: zdrowe ciało, zdrowy umysł, zdrowe relacje oraz zdrowe miejsce pracy.

Zdrowe ciało

Systematycznie podnosimy świadomość zdrowotną Pracowników prowadząc kampanie edukacyjne i profilaktyczne. Zachęcamy do regularnych badań i aktywności fizycznej, wspólnie ćwicząc na świeżym powietrzu. Organizujemy m.in. testy FMS, badania masy ciała, akcje szczepień oraz profilaktykę stomatologiczną i kursy pierwszej pomocy.

Zdrowy umysł

Szczególne miejsce w programie wellbeingowym Smile zajmują działania wspierające zdrowie psychiczne pracowników. Prowadzimy wewnętrzny program Performance Energy oparty o metodologię brytyjskiego psychologa klinicznego – dr Billa Mitchella. Są to warsztaty, na których pracownicy uczą się, jak zarządzać swoją energią w ciągu dnia, jak regenerować siły i zwiększyć efektywność. Warsztaty są też elementem programu szkoleniowego dla młodych managerów pt. „Zarządzanie w pigułce”, podczas którego menedżerowie LUX MED uczą się m.in. jak rozmawiać z pracownikami o problemach utraty energii i wypalenia zawodowego.

 Zdrowe relacje

Ważnym elementem wpływającym na dobrostan psychiczny są zdrowe relacje w zespole, dlatego organizujemy konkursy zespołowe, integracje oraz wydarzenia team-buildingowe. Doceniamy zaangażowanie pracowników, wręczając im nagrody i wspólnie celebrując sukcesy. Co roku wybieramy Bohatera Dnia Codziennego – osobę, która w sposób szczególny kieruje się w swojej pracy wartościami LUX MED. Powołaliśmy także Komisję Etyczną (Speak Up), której celem jest promowanie powszechnie obowiązujących standardów i norm etycznych.

Zdrowe miejsce pracy

Aby zapewnić pracownikom komfort pracy sukcesywnie remontujemy i doposażamy swoje biura i centra medyczne. Pokoje socjalne projektujemy tak, aby pracownicy mogli w nich efektywnie odpocząć podczas przerw i wygodnie zjeść posiłki. Są one utrzymane w relaksującej kolorystyce, a stoły i kanapy zachęcają pracowników do integracji i wspólnego spożywania posiłków. Troszczymy się, aby miejsce pracy było przyjazne oraz sprzyjało dobremu samopoczuciu.

We wszystkich placówkach LUX MED korzystamy z energii elektrycznej pozyskiwanej tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł, czyli tzw. zielonej energii. Inwestujemy, m.in. w kolejne nowoczesne rozwiązania ograniczające zużycie wody i prądu.

By promować proekologiczną postawę pośród naszych pracowników, stworzyliśmy projekt edukacyjny „W stronę ekologii”. Program wskazuje konkretne obszary, w których podejmujemy działania.

V. BENEFITY

 • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
 • nauka jezyka angielskiego
 • karta multisport
 • pakiet ubezpieczeń
 • prywatna opieka medyczna
 • programy promujące zdrowy tryb życia

SPOŁECZNE I EDUKACYJNE INICJATYWY LUX MED

 1. Grupa LUX MED – Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Otaczamy opieką medyczną polskich sportowców i kandydatów na sportowców.
 2. Społecznie zaangażowani – Troszczymy się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce. Zabezpieczamy je medycznie i przeprowadzamy bezpłatne badania profilaktyczne.
 3. Prowadzimy akcję edukacyjną „Umiem Pomóc”, dzięki której pod okiem ekspertów Akademii Ratownictwa LUX MED młodzież uczy się udzielania pierwszej pomocy. Przeszkoliliśmy już około 6 000 uczniów w całej Polsce.
 4. Prowadzimy LUX MED-owe AED w ramach, którego uczymy naszych Pracowników podejmowania właściwych działań w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
 5. Dla świadków nagłych wypadków i osób, które chcą się dowiedzieć więcej o pierwszej pomocy przygotowaliśmy bezpłatną aplikację „Pierwsza pomoc” zawierającą cenne wskazówki, wraz z ilustracjami, które pomogą udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
 6. Uczestniczymy w Targach Pracy – Jobicon, Absolvent Talent Days, Targi Pracy na WUM
 7. Jesteśmy obecni na konferencjach i targach medycznych – Konferencja naukowo-szkoleniowa „Ginekologia i położnictwo na co dzień”, III Ogólnopolska Konferencja Interna dla Rezydentów, Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, IX Międzynarodowa Konferencja Okulistyka – „Kontrowersje”.
 8. Eksperci merytoryczni Grupy LUX MED są zaangażowani w liczne projekty edukacyjne dotyczące rozwoju rynku, jak również różnych specjalności medycznych, m.in. Prezes Anna Rulkiewicz dzieli się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundację imienia A. Pagi. Jak również uczestniczy w debatach merytorycznych na studiach MBA oraz jest Członkiem Rady Partnerów Programu SGH-WUM MBA w Ochronie Zdrowia.
 9. Wiedzą i doświadczeniem dotyczącą Kandydatów i rynku pracy w trakcie różnorodnych Konferencji HR i w ramach publikacji w pismach branżowych dzieli się Dyrektor HR – Dorota Sawicz.
 10. Grupy LUX MED nie zapomina o pracownikach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z uwagi na stan zdrowia wskutek choroby lub wypadku. LUX MED udziela takim pracownikom oraz ich rodzinom pomocy finansowej, rzeczowej lub organizacyjnej za pośrednictwem Fundacji LUX MED im. dr Joanny Perkowicz. W ciągu ostatnich dwóch lat firma pomogła m.in. zorganizować dla pracowników i ich najbliższych niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, opłacić zabiegi, zorganizować dodatkowe konsultacje specjalistów. Fundacja współpracuje też z psychologiem, który specjalizuje się w konsultacjach z zakresu: indywidualnego radzenia sobie z trudnymi informacjami (diagnoza choroby, własna lub najbliższych), przechodzenia przez rozstanie (śmierć, rozwód) i budowania szacunku do siebie i innych

Zapraszamy na stronę www.luxmed.pl

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM