Friendly Workplace 2020
Friendly Workplace Friendly Workplace

„Friendly Workplace 2019” dla CUSHMAN WAKEFIELD

CUSHMAN WAKEFIELD Friendly Workplace

Cushman-Wakefield Friendly WorkplaceCushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 53 tysiące pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2019 roku jej przychody wyniosły 8,8 mld USD. „Dzięki pomysłom, wiedzy i zaangażowaniu tworzymy dla rynku nieruchomości nowatorskie rozwiązania, aby przygotować naszych klientów na to, co dopiero nastąpi” – czytamy na stronie korporacyjnej firmy.

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

OTWARCI NA LUDZI I ICH INICJATYWY

„Otwartość na potrzeby i inicjatywy pracowników; dbałość o kompleksową i przekrojową ofertę rozwojową dla zespołu; nastawienie na współpracę, wymianę myśli i pomysłów na poziomie lokalnym oraz w ramach całej organizacji; nowoczesne i dojrzałe podejście do kwestii work-life balance – to elementy którymi zaimponowała nam firma Cushman & Wakefield. Jest  jeszcze jeden punkt, który wywarł na nas niezwykle pozytywne wrażenie – to ogromne zaangażowanie firmy w działania na rzecz integracji zespołu. Widać, że nie szczędzi się tu środków na programy oraz narzędzia budujące i pogłębiające więzi i relacje pomiędzy pracownikami! Tego typu działania zapewniają dobrą i przyjazną atmosferę w firmie, a właśnie taką, opartą na zaangażowanym i dobrze zintegrowanym zespole dostrzegliśmy w Cushman & Wakefield.”

Wybrane fragmenty z ankiety Pracodawcy 

I. RELACJE Z PRACOWNIKAMI

W Cushman & Wakefield mamy ogromne szczęście pracować w środowisku, które jest skoncentrowane na holistycznym podejściu do pracownika, zarówno na jego zdrowiu fizycznym, jak
i psychicznym. Firma bardzo pielęgnuje partnerskie podejście do współpracy. Jest ono jednym z kluczowych elementów budujących naszą organizację. Partnerstwo, równość, różnorodność, otwartość na siebie, na potrzeby i pomysły innych – to wartości, które przyświecają nam w realizacji celów. Jesteśmy pracodawcą, który dba o pracowników, o ich potrzeby w miejscu pracy, regenerację w ciągu dnia, jednocześnie szanującym ich prywatny czas.

Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy chętnie dzielą się z nami swoimi pomysłami, angażują w różnego rodzaju inicjatywy i wydarzenia, które często współorganizują razem z działem HR. Zarząd firmy jest otwarty na pomysły, stwarza przestrzeń do rozwoju i chętnie uczestniczy w realizowanych projektach.

Jednym z przykładów niech będzie zgłoszona przez pracowników inicjatywa, która z sukcesem została zrealizowana na początku 2019 r. Pomysł dotyczył zorganizowania opieki dla dzieci naszych pracowników podczas strajku nauczycieli. Udało się nam, z sukcesem, zorganizować 8-godzinne warsztaty dla dzieci w jednym z naszych biur. Rodzicie byli spokojni, dzieci zadowolone, a energia którą otrzymaliśmy od najmłodszych bezcenna.

II. ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

Pracownicy Cushman & Wakefield mają dostęp do szerokiej oferty szkoleń, kursów i studiów. Firma przygotowała politykę kursów i szkoleń, która została z sukcesem wdrożona w naszej organizacji.

 • Prowadzimy regularne zajęcia z języka angielskiego, w oparciu o współpracę z godnymi zaufania lektorami. Zajęcia prowadzone są regularnie, raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od stopnia zaawansowania uczestników, a dla ich wygody odbywają się w naszym biurze, w godzinach dopasowanych indywidualnie do potrzeb.
 • Posiadamy w firmie wewnętrznego trenera, który współpracuje z naszymi zespołami, poznaje ludzi, bada ich potrzeby, a następnie proponuje dedykowane, indywidualnie dobrane warsztaty i szkolenia.
 • Dodatkowo, w regionie EMEA dysponujemy specjalnym zespołem na rzecz rozwoju naszych pracowników oraz dedykowanym pakietem programów rozwojowych. Nasi pracownicy mogą w międzynarodowym środowisku poszerzać swoje kompetencje, zdobywać wiedzę i dzielić się nią z innymi.
 • Stwarzamy też możliwość wymiany wiedzy w ramach udziału w międzynarodowych programach szkoleniowych. Około 8-10 osób rocznie odbywa szkolenie wyjazdowe, podczas którego mogą oni zdobywać wiedzę od koleżanek i kolegów, zarówno z Europy, jak i dalszych zakątków świata.
 • W ramach naszej największej linii biznesowej wdrożyliśmy klarowny program ścieżek karier. Forma jest czytelna dla pracowników, stwarza przestrzeń do rozwoju i poszerzania kompetencji już na etapie podjęcia decyzji o wejściu na wybraną ścieżkę kariery.

III. WORK LIFE BALANCE

Firma jest bardzo wrażliwa na potrzeby pracowników w obszarze work-life balance, dlatego, min.  wdrożyliśmy elastyczny czas pracy. Pracownik w porozumieniu z bezpośrednim przełożonym decyduje o godzinach, w których rozpoczyna i kończy pracę. Stworzyliśmy możliwość pracy zdalnej, co zdecydowanie ułatwia naszym pracownikom godzenie niespodziewanych sytuacji życiowych z obowiązkami zawodowymi. Wdrożenie jasnych zasad pozwoliło ujednolicić elastyczny model pracy w naszej firmie i pomogło naszym pracownikom zadbać o zachowanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.

IV. ZDROWE MIEJSCE PRACY

W kontekście profilaktyki i edukacji zdrowotnej prowadzimy szeroko zakrojoną kampanię uświadamiającą w postaci warsztatów oraz spotkań.

 • Corocznie organizujemy warsztaty w obszarze pierwszej pomocy. Pracownicy bardzo chętnie angażują się i pogłębiają dotychczas zdobytą wiedzę m.in. o tematy dotyczące pierwszej pomocy udzielanej dzieciom.
 • W ramach działań proekologicznych systematycznie zmieniamy nasze miejsce pracy. Woda pitna, którą w dużych liściach zamawialiśmy w jednorazowych szklanych oraz plastikowych butelkach została zastąpiona prze wodę filtrowaną i naczynia wielokrotnego użytku.
 • Ograniczamy zużycie papieru poprzez różnego rodzaju akcje edukacyjne, angażujemy naszych pracowników w regularne utylizowanie makulatury, żeby uświadomić im skalę niepotrzebnie drukowanych dokumentów.
 • Wyeliminowaliśmy kosze spod biurek naszych pracowników na rzecz ogólnodostępnych pojemników do segregacji odpadów biurowych i spożywczych.
 • W listopadzie 2019 r. uczestniczyliśmy w sprzątaniu lasku na Bemowie w ramach „trash challenge”. Nasi pracownicy z entuzjazmem zaangażowali się w sprzątanie, a podczas akcji udało się nam uzbierać 110 worków odpadów.
 • Dbamy o bezpieczne środowisko pracy. Nasza organizacja zatrudniła koordynatora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, który audytuje bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz wprowadza i rekomenduje usprawnienia w tym zakresie.

V. BENEFITY W CUSHMAN & WAKEFIELD

Nasi  pracownicy mają dostęp do szerokiej oferty opieki medycznej i ubezpieczenia grupowego. Pakiety są sponsorowane przez pracodawcę. W ofercie edukacyjnej mamy zajęcia z języka angielskiego. W biurze, oprócz dobrej atmosfery zapewniamy pyszną kawę oraz szeroki wybór herbat oraz mleka, również bez laktozy i sojowego J. Ponadto nasi pracownicy codziennie mają dostęp do świeżych owoców i warzyw.

Ważnym benefitem w naszej firmie są programy sportowe.

Mamy w firmie wielu wielu entuzjastów uprawiania sportu, również wśród członków Zarządu. Dlatego, aby wspierać inicjatywy sportowe i integrację zespołu, wdrożyliśmy platformę Fitqbe. Jest to  aplikacja, dzięki której  pracownicy uprawiający aktywnie sport mogą się wspierać, łączyć w grupy i integrować.

Inwestycja w aplikację okazała się niezwykle efektywna, bo pokazała, że około 50% naszych pracowników jest aktywnych sportowo. W każdym miesiącu biorą oni udział w sportowych wyzwaniach, a zwycięzców wyróżniamy drobnymi nagrodami.

Bogate programy kafeteryjne.

Dzięki Fitqbe udało nam się zaproponować pracownikom bogatą platformę kafeteryjną, dzięki której samodzielnie gospodarują oni zgormadzonymi środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i mają realny wpływ na kształt programu kafeteryjnego.

Zmotywowani na zdrowie

Ponieważ zależy nam na budowaniu świadomości naszego zespołu w na temat zdrowego trybu życia, wspólnie z firmą Move4Life stworzyliśmy roczny program motywacyjno-zdrowotny, skoncentrowany na tworzeniu środowiska pracy, w którym człowiek jest w centrum uwagi. Program składa się z dwóch głównych obszarów warsztatowych do wyboru: zdrowy styl życia oraz aktywność sportowa.

INICJATYWY CUSHMAN & WAKEFIELD

EDUKACJA

 • Współpraca z organizacją Absolwent przy Absolwent Talent Days (targi pracy dla studentów).
 • Współpraca z kołem naukowym Inwestycji i Nieruchomości SGH (dni otwarte, warsztaty dla studentów).
 • Partner akcji Akademia Kariery na Złotej organizowanej przez Centrum Handlowe Złote Tarasy w obszarze (edukacja na rynku pracy).
 • Uczestnictwo w konkursach organizowanych przez Top Woman in Real Estate.

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

 • Cyklicznie organizujemy bieg Blue Run na rzecz przedszkola Montessori „Mądre Główki”, w ramach akcji „Kwiecień miesiącem autyzmu”. Mamy za sobą już trzy edycje i w każdej udaje nam się angażować do współpracy naszych klientów i firmy, z którymi współpracujemy. W 2019 r. udało nam się zorganizować grę miejską.
 • Wieloletnia współpraca z Fundacją Hospicjum to też Życie w akcji „Uśmiech dziecka na dzień dziecka”. W ramach akcji angażujemy naszych pracowników i zachęcamy do sponsorowanie wskazanych przez dzieci wymarzonych prezentów na dzień dziecka. Grupa dzieci, które obdarowujemy prezentami to dzieci znajdujące się pod opieką hospicjum.
 • Odnawialiśmy bibliotekę przy szkole dla dzieci słabo widzących i niedowidzących. Zorganizowaliśmy aukcje i kiermasze, na których zbieraliśmy środki na materiały potrzebne do remontu.
 • Wspólnie wspieramy naszych pracowników zmagających się z trudnymi, życiowymi problemami zdrowotnymi

 

Zapraszamy na stronę internetową https://www.cushmanwakefield.com/pl-pl/poland

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM