Friendly Workplace 2020
Friendly Workplace Friendly Workplace

Dr.Max Polska otrzymała nagrodę „Friendly Workplace 2019”

Dr Max Polska Friendly Workplace 2019

Dr.Max Polska to jedna z największych sieci aptek w kraju, należąca do międzynarodowego holdingu Dr.Max – lidera na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji.

W Europie sieć Dr.Max obecna jest w 8 krajach, posiada 2000 aptek i zatrudnia ponad 12 000 osób. W Polsce sieć zatrudnia ponad 3000 pracowników z czego ponad 200 z nich pracuje w Centrali we Wrocławiu.

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

ZDROWĄ ŚCIEŻKĄ KARIERY

„Dr.MAX to druga w Polsce sieć aptek. Ta młoda ale szybko rozwijająca się organizacja, która  kształtuje swoją kulturę i środowisko pracy. Nie jest to proste ponieważ sieć działa w modelu franczyzowym, zachęcając apteki działające dotychczas samodzielnie. Proces budowania struktury, opartej na jednorodnych standardach i wartościach wymaga czasu i konsekwencji w działaniu. Pierwsze efekty tych działań już przynoszą owoce i dlatego pragniemy je nagrodzić. W grudniu odwiedziliśmy wrocławską siedzibę Centrali sieci. Spostrzeżenia? Swobodna atmosfera, dużo młodych ludzi. Otwartość w relacjach z pracownikami, zaufanie, brak dystansu i sztywnego podziału w relacji menedżer vs. pracownik  – to nam się najbardziej podoba. Naszą uwagę zwróciła również przyjazna i funkcjonalna przestrzeń biurowa, w której dodatkowo zadbano o przestronne części kuchenno-lunchowe. W niedalekiej perspektywie biuro wzbogaci się o specjalną strefę relaksu, która zaspokoi komfort pracowników w zakresie odpoczynku w przerwach od pracy.

Jednak to na co szczególnie, oceniając pracodawcę zwracamy uwagę to możliwości rozwoju jakie zapewnia swoim pracownikom. I tu sieć wypada bardzo dobrze, oferując szereg programów szkoleniowych dopasowanych do określonych specjalizacji oraz funkcji pełnionych w ramach organizacji. Warto podkreślić program zainicjowany we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. Reasumując Dr.MAX to sieć „młoda duchem” z ambicjami i z potencjałem. Wysoko doceniamy jej dotychczasowe działania i życzymy dalszych sukcesów.           

   

Wybrane fragmenty z ankiety Pracodawcy

I. RELACJE Z PRACOWNIKAMI SIECI

Staramy się być siecią, dla której ważne są priorytety naszego pracownika, która daje mu możliwość rozwoju i ciągłego podwyższania swoich kompetencji. Słuchamy propozycji innowacyjnych rozwiązań, staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom (np. szkoleniowym). W naszej sieci panuje swobodna i pozytywna atmosfera. Ważna jest dla nas pasja i zaangażowanie pracowników, dlatego w naszym zespole stwarzamy możliwość  realizacji własnych potencjałów oraz mocnych stron.  Staramy się również szukać wyzwań, które mobilizują do rozwoju. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli udział w tworzeniu sieci, dlatego przygotowujemy dla nich narzędzie, które dają wpływ na zmiany w organizacji. Staramy się wspólnie celebrować różne Święta, a także dwa razy do roku spotykać się w jak największym gronie i przekazywać pracownikom dobre wieści na temat aktualnego statusu sieci i planów na kolejne lata.

II. ROZWÓJ PRACOWNIKÓW SIECI

Pracownikom fachowym naszej sieci oferujemy liczne szkolenia merytoryczne za pośrednictwem wewnętrznej platformy e-learningowej. Szkolenia dotyczą zarówno wiedzy fachowej (farmaceutycznej), jak i umiejętności miękkich. Dodatkowo farmaceuci z sieci mogą w czasie pracy zdobywać punkty edukacyjne, do gromadzenia których są zobligowani. Staramy się odpowiadać na potrzeby pracowników sieci w zakresie dostarczanych szkoleń. Dla kadry managerskiej mamy również przygotowany pakiet szkoleń z zakresu zarządzania zespołem i innych umiejętności managerskich.

Oferujemy także rozbudowany system szkoleń on-boardingowych, tak aby każda nowa osoba na naszym pokładzie pewnie się czuła.

Stawiamy na pracowników naszej sieci, doceniamy ich talenty i dajemy możliwość awansu dlatego  każda rekrutacji rozpoczyna się od ogłoszenia wewnętrznego.

III. WORK LIFE BALANCE

Dr.Max w sposób odpowiedzialny traktuje obszar work-life balance. W określonych sytuacjach, tam gdzie to możliwe pracownicy sieci mogą skorzystać z opcji pracy w systemie home-office.

IV. ZDROWE MIEJSCE PRACY

W naszej firmie staramy się stawiać na ekologiczne akcje CSR-owe – dzień bez samochodu, lipiec miesiącem bez plastiku. Pracownicy naszej sieci mogą brać udział w dużych, zorganizowanych akcjach sadzenia drzew. Nasze biuro jest przyjazne pracownikom, staramy się im zapewnić wszelkie potrzebne narzędzia i udogodnienia w codziennej pracy, jak napoje, kawę, świeże owoceV.

V. BENEFITY W Dr.MAX

W sieci funkcjonuje bogaty program Zakładowego Funduszu Świadczeń Pracowniczych obejmujący m.in:

  • premie świąteczne
  • wczasy pod gruszą
  • kartę multisport
  • prywatne ubezpieczenie medyczne
  • Pakę dla niemowlaka
  • platformę do nauki języków obcych

 

INICJATYWY FIRMY I JEJ ZESPOŁU

Organizujemy konferencje naukowe dla farmaceutów, bierzemy udział w targach pracy i branżowych wydarzeniach medycznych zarówno dla farmaceutów, jak i dla studentów farmacji.

Zapraszamy na stronę https://kariera.drmax.pl/

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM