Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

 
 
 

biuro-karierBiuro Karier Politechniki Warszawskiej zostało powołane w 2004 roku. W ramach swojej działalności oferuje między innymi: doradztwo zawodowe, warsztaty, spotkania z pracodawcami, a także informacje na temat ofert praktyk/staży/pracy. Rozwój Biura Karier i jego podstawowej oferty od 2008 roku jest dodatkowo wspierany w związku z realizacją projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS.

W ramach tego projektu powstał portal internetowy www.bk.pw.edu.pl, którego funkcjonalności są stale rozwijane i umożliwiają dotarcie z ofertą BK PW do szerokiej rzeszy studentów, absolwentów oraz pracodawców. Liczba użytkowników portalu wzrasta z każdym rokiem, a strona notuje około 2000 wizyt dziennie. Obecnie w portalu zarejestrowanych jest ponad 5 tys. pracodawców, publikujących kilkadziesiąt ofert pracy/praktyk/staży dziennie (w roku 2013 odnotowano w sumie 10,5 tys. ofert, co uklasyfikowało Biuro Karier PW na pierwszym miejscu pośród biur karier w skali całej Polski). Zalogowani pracodawcy mają również możliwość przeszukiwania bazy CV studentów i absolwentów (obecnie około 2 tys.) i kontaktowania się za pomocą portalu z potencjalnymi kandydatami.

W portalu zarejestrowanych jest ponad 15 tysięcy studentów i absolwentów PW, z których ponad połowa otrzymuje cotygodniowy Newsletter z ofertami pracy oraz aktualnościami z rynku pracy.

Duża popularność oraz użyteczność portalu Biura Karier Politechniki Warszawskiej potwierdza zasadność prowadzenia tego typu platform oraz stałego dostosowywania ich do zmieniających się oczekiwań wszystkich interesariuszy.