Friendly Workplace 2020
Friendly Workplace Friendly Workplace

3SHAPE z godłem „Friendly Workplace 2019”

Friendly-Workplace-3Shape

3shape-friendly workplace

3Shape to „Google” branży stomatologicznej, lider rynku w zakresie rozwiązań CAD/CAM dla dentystów i techników dentystycznych. Działalność firmy 3Shape w 2000 roku zapoczątkowało dwóch studentów, którzy przygotowali prototyp skanera na obronę pracy magisterskiej. Dziś 3Shape zatrudnia ponad 1500 pracowników i jest największą firmą produkującą sprzęt medyczny w Danii, a to wszystko wyłącznie dzięki talentowi i ciężkiej pracy założycieli oraz wszystkich osób tworzących 3Shape. Innowacyjne rozwiązania firmy wykorzystywane są przez stomatologów i techników dentystycznych w ponad 100 krajach na całym świecie, natomiast własne biura firma posiada już w 26 krajach. Od ponad 10 lat firma działa w Polsce zatrudniając w chwili obecnej ponad 450 pracowników.

3Shape Poland zajmuje się produkcją nowoczesnych skanerów. Oprócz tego wspiera inne biura firmy na całym świecie świadcząc obsługę w zakresie księgowości, marketingu, HR-u i szkoleń. Z Polski prowadzona jest również obsługa klientów w zakresie sprzedaży, serwisu oraz użytkowania skanerów. W szczecińskim biurze siedzibę posiada także globalny dział IT.

Ocena redakcji MarkaPracodawcy.pl

PASJONACI INNOWACJI

„Ambitna, innowacyjna, prorozwojowa firma, dla ludzi którzy lubią nowe technologie i pracę zespołową – tak kojarzy się nam 3Shape. Polski oddział 3Shape, który odwiedziliśmy ulokowany jest w Szczecinie w przestronnym, nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksie biurowo-produkcyjnym, znajdującym się blisko centrum miasta. 3Shape to firma oparta na innowacyjnej pasji jej założycieli, stawia na otwartość w relacjach, zaufanie ora zespołowość. To co szczególnie zwraca uwagę to uporządkowanie. Przebywając w  biurze czuje się,  że wszystko jest tu na swoim miejscu. Do tego otwarci i przyjaźnie nastawieni ludzie. W naszej ankiecie wysoko oceniliśmy ofertę rozwojową firmy (dotychczasowy fundusz szkoleniowy wyniósł blisko 194 000 zł). Do tego możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z kolegami z innych krajów. 3Shape to również zdrowe i proekologiczne miejsce pracy. Firma aktywnie wspiera zdrowy tryb życia (Rowerowy Pracodawca 2019). Znajdziesz tu wielu prawdziwych entuzjastów sportu, z którymi możesz włączyć się we wspólne akcje biegowe i rowerowe. Ludzie, rozwój, atmosfera. Warto tu być!”     

Wybrane fragmenty z ankiety Pracodawcy

I. RELACJE Z PRACOWNIKAMI

Cechuje nas polsko-duńska kultura organizacyjna -bardzo otwarta i nastawiona na pracownika: jego komfort i zadowolenie z pracy oraz nieformalna struktura relacji (nie uznajemy formy per „pan/pani”). Nowym pracownikom ułatwiamy start w firmie poprzez dostarczanie najważniejszych, najbardziej istotnych informacji przydatnych na początku kariery (kto jest kim, oprowadzanie po firmie, lokalizacja najważniejszych formularzy). Zależy nam, aby początek pracy w naszej organizacji wiązał się z jak najmniejszym stresem. W relacjach z pracownikami kierujemy się z globalnymi wartościami, które zostały wybrane wspólnie z nimi. Ważne jest dla nas dzielenie się informacjami, min.  poprzez prowadzenie newslettera, w którym opisane są najważniejsze wydarzenia kwartału oraz cykliczne spotkania z pracownikami, podczas których omawiana jest bieżąca sytuacja firmy.

W TROSCE O INNOWATORÓW

Aby wspierać rozwój pracowników, stworzyliśmy tzw. Innovation room, w którym nasi pracownicy/wynalazcy, mogą rozwijać swoje pasje poprzez realizowanie projektów związanych z produktami firmy jak i własne pomysły. W pomieszczeniu znajdują się pomocne urządzenia, min. interaktywna tablica czy drukarka 3D. Wszystkie materiały dostępne w pomieszczeniu zapewnia firma 3Shape.

Działalność naszej firmy opiera się na innowacji dlatego też wystąpiliśmy o grant z UE, gdyż stale dążymy do podnoszenia poziomu innowacyjności ku satysfakcji naszych pracowników, którzy dzięki temu mają szerokie możliwości rozwoju.

Porównując do innych produkcyjnych firm w regionie 3Shape Poland może pochwalić się bardzo niską fluktuacją co wskazuje, że pracownicy są zadowoleni z pracy w naszej firmie. Świadczy o tym także wskaźnik zadowolenia, który wynosi 4/5! 

II. ROZWÓJ PRACOWNIKÓW

Duży nacisk kładziemy na szkolenia zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, m.in. z excela, umiejętności miękkich czy technicznych. Jesteśmy otwarci na transfer pracowników pomiędzy poszczególnymi działami, dzięki czemu  stwarzamy im szansę rozwoju i spełnienia ambicji zawodowych, ale także możliwość awansu na stanowiska seniorów, brygadzistów, liderów, managerów czy dyrektora produkcji. Chętnym dofinansowujemy studia, a także organizujemy darmowe kursy językowe dla naszej załogi na różnych poziomach zaawansowania. Dotychczas na cele szkoleniowe dla naszych 3shaperów pozyskaliśmy z KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy) 193,155.40 zł.  Zachęcamy naszych pracowników do udziału w programie Kaizen poprzez tworzenie usprawnień w ich codziennej pracy. Dzięki międzynarodowej kadrze pracownicy mają możliwość poznawać inne kultury, m.in. duńską, indyjską, koreańską, amerykańską, chińską, a przy okazji praktycznie wykorzystywać posiadane kompetencje w zakresie języka angielskiego. Wielu z nich uczestniczy w wyjazdach zagranicznych, m.in. do Danii, Ameryki, Chin oraz Włoch, gdzie mają możliwość zdobywania doświadczeń od swoich kolegów, ale również przekazywania własnych.

III. WORK LIFE BALANCE W 3SHAPE

W firmie panuje 8 godzinny, jednozmianowy dzień pracy z wliczoną 40 minutową przerwą. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Takie rozwiązanie pozwala pracownikom „zaczerpnąć powietrza” i  oderwać się na chwilę od pracy. Istotne jest również to, że  jednozmianowy tryb pracy pozwala na swobodne dysponowanie czasem popołudniowym oraz w weekendy. Nadgodziny są dobrowolne, a niedziele są zawsze dniami wolnymi – jest to dzień w 100% poświęcony na odpoczynek, bez względu na sytuację panującą w firmie. Dlatego też wzajemnie się motywujemy aby czas po pracy spędzać aktywnie, m.in. utworzyliśmy  grupę joggingową, zachęcającą do wspólnego biegania – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

IV. ZDROWE MIEJSCE PRACY

W naszej firmie niejednokrotnie organizowane były akcje związane z profilaktyką zdrowotną m.in. darmowe szczepienia przeciwko grypie oraz akcja oddawania krwi, w której udział wzięło ponad 40 pracowników. Dbamy aby pracownicy byli świadomi jak ważna dla ich zdrowia jest organizacja stanowiska pracy (ustawienie krzesła/ monitorów). W firmie obowiązuje segregacja odpadów, zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków do wody na rzecz papierowych. Firma wspiera pracowników w aktywnościach sportowych poprzez zakup koszulek do biegania, sponsorowanie udziału w zawodach / turniejach, wynajęcie sali do gry w piłkę nożną. Pracownicy mogą korzystać z najwyższego pakietu medycznego w prywatnej placówce medycznej. Dofinansowujemy również kartę  multisport. Szkolimy pracowników z udzielania pierwszej pomocy, a nabytą wiedzę sprawdzają uczestnicząc w zawodach organizowanych przez prywatną placówkę medyczną Medicover. Duża ilość  osób przeszkolonych z pierwszej pomocy oznacza bezpieczniejsze środowisko pracy dla każdego.

  • Do drukowania dokumentów używamy papieru z recyklingu.
  • Budynek, w którym znajduje się firma, posiada certyfikat LEED co świadczy o spełnianiu norm w zakresie ekologii i energetyki.
  • Segregujemy SCRAP. Nasze produkty wysyłane są pudłach kartonowych,
  • Mamy wydzielone miejsca na postój rowerów dla Naszych pracowników.

V. BENEFITY

Dwa razy w tygodniu zapewniamy naszym pracownikom świeże warzywa i owoce. Dodatkowo do ich dyspozycji pozostaje świeża mięta, cytryna, limonka oraz imbir, a także tanie lunche w cenie 2 zł. Firma współfinansuje kartę sportową multisport oraz prywatną  opiekę medyczną w Medicover, rozszerzoną o podstawową opiekę stomatologiczną. Pracownicy mają możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach do ubezpieczenia grupowego. Dwa razy do roku organizujemy integracyjne imprezy firmowe, świętujemy wspólnie sukcesy firmy, m.in. rekord wyprodukowanych skanerów, wzrost zatrudnienia do 500 pracowników, rocznice pracy w 3Shape, otwarcie nowej i pożegnanie starej siedziby firmy . Świętujemy ważne dla pracowników chwile takie jak śluby czy narodziny dziecka, wręczając im drobne upominki od firmy.

INICJATYWY 3SHAPE

  • 3Shape wspiera pracownicze akcje charytatywne i aktywnie w nich partycypuje: „Szlachetna paczka”, zbiórka na schronisko, akcja „play for animals” (zbiórka na rzecz dzikich zwierząt, połączona z propagowaniem zdrowszego trybu życia poprzez korzystanie z roweru zamiast auta). Ponieważ rozdawanie dzieciom paczek świątecznych odbywa się w godzinach pracy naszej załogi, każdy pracownik zaangażowany w akcję w tym dniu może bez przeszkód wziąć czynny udział w rozdawaniu prezentów bez konieczności odrabiania godzin.
  • Jako firma chcemy działać transparentnie i wspierać młode pokolenie wchodzące na rynek pracy. Dajemy im szansę odbycia płatnych stażów w firmie, podczas których nabywają praktycznych umiejętności.
  • Udostępniliśmy także nasze skanery uczelni medycznej, aby przyszli stomatolodzy mieli okazję zapoznać się z najnowszą technologią.
  • Organizujemy dni otwarte dla szkół/uniwersytetów, podczas których uczestnicy oprowadzani są po firmie i dostają wszystkie informacje, które mogą okazać się dla nich kluczowe w przyszłości.

Zapraszamy na stronę internetową https://www.3shape.com/

 

 

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do II edycji Friendly Workplace 2019 .

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

Dodaj komentarz

Click here to post a comment

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM