Studenci zaprezentowali innowacyjne projekty biznesowe – ENACTUS

 
 
 

5 czerwca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki odbył się ogólnokrajowy konkurs Enactus Poland 2017.

Studenci zaprezentowali innowacyjne projekty biznesowe, a zasiadający w jury biznesmani wybrali najlepszą drużynę, która będzie reprezentowała Polskę na Enactus World Cup w Londynie.    

„Enactus jest międzynarodową siecią, do której dołączają uznane marki i odpowiedzialni społecznie pracodawcy, którzy chcą docierać do młodych talentów i wraz z nimi rozwijać innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju.” – mówi Rachael Jarosh, CEO & President Enactus International, honorowy gość wydarzenia. W Polsce przedstawicielem Enactus w jest firma doradztwa personalnego BIGRAM.

Konkurs Enactus Poland 2017 podsumował działania studentów w minionym roku akademickim i jednocześnie otworzył przygotowania do współpracy z biznesem w nowym roku. Wydarzenie zgromadziło w salach Kinoteki niemal 400 uczestników. Gościem honorowym wydarzenia był wieloletni ambasador Enactus na świecie, Lord dr. Michael Hastings, Head of Global Citizenship w KPMG International, który inspirował wszystkich do nieustającej współpracy i odwagi w działaniach. W jury konkursu uczestniczyło 100 prezesów i dyrektorów z takich firm jak Grupa Danone, Mars Polska, Polski Fundusz Rozwoju, Grupa Onet, PwC, Mastercard, LOTTE Wedel, Grupa Saint-Gobain, BOŚ Bank, T-Mobile, Volvo, Grupa Eurocash, Medicover, Siemens, L’Oreal, IBM Polska, Oriflame, McCornick Polska, Shell, Prudential, Grupa Wirtualna Polska, PMI, Antalis Poland, Avallon, CAT Finacial Services, MindSpace, HSBC Poland, DB Schenker.

Na konkursie zaprezentowały się najlepsze zespoły z 12 uczelni. Zwycięzcą konkursu została drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Przedsiębiorczy studenci skradli serca jurorów projektem Needle You Need, którego celem jest rozwiązywanie problemu jakim są skutki nadmiernego konsumpcjonizmu oraz nieodpowiedzialnej produkcji. „Do projektu zaangażowaliśmy seniorki, które starym ubraniom, dają nowe życie tworząc z nich oryginalne kocyki. Zaangażowanym w proces produkcji seniorom przekazujemy naszą pozytywną energię i wiedzę niezbędną do prowadzenia biznesu.” – mówi Majka Gryczyńska, liderka zwycięskiego zespołu.

Organizatorzy konkursu także docenili i nagrodzili osiągnięcia studentów z Wrocławia tytułem „Most Improved Team”. Tytuł Partnera Biznesowego Roku, otrzymała Grupa Saint Gobain, która wspiera Enactus finansowo i merytorycznie, uczestnicząc w licznych szkoleniach dla studentów Enactus.

Pracodawcy, którzy są zainteresowani pozyskaniem młodych talentów lub zainspirowaniem studentów do innowacyjnego działania, mogą nawiązać współpracę kontaktując się z firmą BIGRAM.