Friendly Workplace 2020
Aktualności Rankingi

28 laureatów konkursu Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2020

Najlepsze Miejsca Pracy

W dwunastej edycji badań Great Place To Work® w Polsce uczestniczyło 111 firm. 28 spośród nich zakwalifikowało się na listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2020. Pierwsze miejsca w 3 kategoriach konkursowych zajęli: SC Johnson (firmy małe), Kongsberg Maritime Poland (firmy średnie) oraz Cisco Poland (firmy duże). Tegoroczne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się zgodnie z planem, 16 kwietnia 2020, ale tradycyjna Gala, jaka zazwyczaj towarzyszyła temu wydarzeniu, w nowej odsłonie została przeniesiona do internetu i była transmitowana online.

„80% pracowników firm, będących laureatami tegorocznego konkursu potwierdza, że pracują w świetnych miejscach pracy. W przypadku średniej krajowej ten odsetek wynosi zaledwie 48%. To doskonale pokazuje dystans dzielący te dwie rzeczywistości, ale i ogrom pracy, jaki laureaci wkładają w tworzenie miejsc pracy, w których wyróżnikiem jest partnerstwo, równe traktowanie i autentyczna troska o pracownika” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place To Work® w Polsce.

Wzorem roku ubiegłego laureaci konkursu zostali wyłonieni spośród firm, które na wcześniejszym etapie uzyskały certyfikat Great Place To Work®. Aby przekroczyć próg certyfikacyjny firma musi uzyskać pozytywną ocenę od swoich pracowników, wyrażoną w anonimowej ankiecie Trust Index©: odsetek pozytywnych odpowiedzi musi wynosić co najmniej 65%. Jednak, aby zakwalifikować się na Listę, ten wskaźnik musi być jeszcze wyższy.

 Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2020

  Nazwa organizacji Branża
Kategoria firm zatrudniających poniżej 50 osób
1 SC Johnson Sp. z o.o. Dystrybucja
Kategoria firm zatrudniających poniżej 500 osób
1 Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. Usługi profesjonalne
2 Mercedes-Benz Financial Services Usługi finansowe i ubezpieczenia
3 SAS Institute Sp. z o.o. Technologie informatyczne
4 Chatham Financial Europe Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Usługi finansowe i ubezpieczenia
5 GROHE Poland Usługi profesjonalne
6 SIX Global Services Usługi profesjonalne
7 GE IT Center of Excellence Technologie informatyczne
8 The Adecco Group Usługi profesjonalne
9 Vivus Finance Usługi finansowe i ubezpieczenia
10 VFS Usługi Finansowe Polska Usługi finansowe i ubezpieczenia
11 Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o.o. Usługi profesjonalne
12 Ikano Bank Oddział w Polsce Usługi finansowe i ubezpieczenia
13 Janssen Cilag Polska Sp. z o.o. Biotechnologia i przemysł farmaceutyczny
14 Worldline Polska Usługi finansowe i ubezpieczenia
15 Louvre Hotels Group in Poland Hotele i restauracje
Kategoria firm zatrudniających powyżej 500 osób
1 Cisco Poland Technologie informatyczne
2 Sii Polska Technologie informatyczne
3 Hilti (Poland) Sp. z o.o. Budownictwo, infrastruktura i nieruchomości
4 Akamai Technologies Poland Technologie informatyczne
5 3M Service Center EMEA Usługi profesjonalne
6 Objectivity Technologie informatyczne
7 EY Polska Usługi profesjonalne
8 Dell Products (Poland) Produkcja
9 Atos Poland Global Services Technologie informatyczne
10 DOZ S.A. Ochrona zdrowia
11 Robert Bosch Sp. z o.o. Handel detaliczny
12 ASTEK Polska Technologie informatyczne

 

Na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2020 pojawiło się 8 firm debiutujących w tym rankingu. Większość stanowią jednak wielokrotni laureaci – firmy, które nie ustają w staraniach, aby zasłużyć w oczach pracowników na miano świetnego miejsca pracy. I właśnie w dowód uznania dla nich Great Place To Work® wprowadził w tym roku nowe wyróżnienie. Legendy to nagroda dla firm, które co najmniej piąty raz z rzędu brały udział w badaniu Great Place To Work®, przystąpiły do konkursu i znalazły się w gronie jego laureatów. W tym roku tym wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowane zostały 3 firmy: Cisco Poland, Objectivity oraz Sii Polska.

Po raz drugi w historii konkursu ogłoszona została także lista 10 Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów. Laureaci tego rankingu wybierani są z grona firm wyróżnionych w głównym konkursie. To pracodawcy szczególnie doceniani przez pokolenie Y, czyli osoby urodzone po 1980 roku. W tym roku liderem tego rankingu został Kongsberg Maritime Poland, firma ze Szczecina, która projektuje zaawansowane systemy automatyki okrętowej, a także tworzy specjalistyczne oprogramowanie produktowe.

 

Najlepsze Miejsca Pracy dla Milenialsów 2020

 

  Nazwa organizacji Branża
1 Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. Usługi profesjonalne
2 Chatham Financial Europe Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Usługi finansowe i ubezpieczenia
3 GROHE Poland Usługi profesjonalne
4 Cisco Poland Technologie informatyczne
5 SIX Global Services Usługi profesjonalne
6 Sii Polska Technologie informatyczne
7 Hilti (Poland) Sp. z o.o. Budownictwo, infrastruktura i nieruchomości
8 GE IT Center of Excellence Technologie informatyczne
9 VFS Usługi Finansowe Polska Usługi finansowe i ubezpieczenia
10 Akamai Technologies Poland Technologie informatyczne

 

„Milenialsi w ciągu najbliższych kilku lat będą stanowić 75% pracowników i choćby przez ten fakt są dla pracodawców ważni. Ich wpływ na rynek pracy będzie coraz bardziej zauważalny: dobrze wykształceni, kreatywni, otwarci na różnorodność wraz z sobą wnoszą do organizacji wyznawane wartości. W pracy szukają możliwości rozwoju, jasnych i przejrzystych reguł oraz partnerstwa. To dlatego świetne miejsce pracy dla milenialsów jest świetnym miejscem pracy dla wszystkich” – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef zespołu Culture Audit© w Great Place To Work® w Polsce.

Na zakończenie uroczystości Global Compact Network Poland przyznał kolejnym 10 laureatom tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Tym samym, wraz z 38 laureatami konkursu już wyróżnionymi tym tytułem w poprzednich latach, tegoroczni Rzecznicy Standardu Etyki dołączyli do grona firm spełniających Standardy Programu Etycznego, dokumentu opracowanego w 2015 r. przez Global Compact Network Poland w oparciu o wytyczne ONZ.

Partnerami strategicznymi konkursu Great Place to Work® w Polsce są Konfederacja Lewiatan i Global Compact Network Poland. Patronat honorowy sprawują: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Instytut Humanites, Stowarzyszenie Kongres Kobiet oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Partnerem uroczystości ogłoszenia wyników konkursu jest JLL, wiodąca firma doradcza, która świadczy kompleksowe usługi na rynku nieruchomości dla klientów w ponad 80 krajach.

 

Great Place to Work® w Polsce jest partnerem Great Place To Work® Institute Inc., globalnej firmy badawczej, doradczej i szkoleniowej, która wspiera firmy na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnej kultury miejsca pracy. Konkurs na Najlepsze Miejsca Pracy jest prowadzony w oparciu o obiektywną metodologię, która od wielu lat stanowi światowy standard. O miejscu na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Culture Audit©), który stanowi 1/3 oceny oraz wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index©), z którego pochodzi aż 2/3 finalnej oceny. Oznacza to, że o tym czy firma znajdzie się wśród Najlepszych Miejsc Pracy decydują przede wszystkim pracownicy. Tytuł najlepszego Miejsca Pracy przyznawany jest w 3 kategoriach: firmy małe, zatrudniające do 50 pracowników, firmy średnie, z zatrudnieniem poniżej 500 osób, i firmy duże, zatrudniające powyżej 500 osób.

 

newsletter employer branding Otrzymuj employer brandingowe aktualności. Zapisz się:↓↓↓

Zapisując się na newsletter, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie newslettera MarkaPracodawcy.pl zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204). Wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Brand Position wydawcę portalu MarkaPracodawcy.pl - zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że przysługuje mi prawo wglądu do moich danych oraz ich poprawienia i usunięcia.

Redakcja MP

Redakcja MP

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich pracodawców do III edycji Friendly Workplace 2020.

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników.

Dołącz do programu. Poznaj szczegóły.

Aby otrzymać prospekt ze szczegółami prosimy o kontakt pod adresem: redakcja@markapracodawcy.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Planujesz zwolnienia grupowe?  Bądź odpowiedzialnym pracodawcą i zapewniaj pracownikom profesjonalny outplacement. Profesjonalnie z gwarancją zwolnienia grupowe oraz outpalcement. Zobacz co w tych trudnych chwilach proponuje BIGRAM